تبلیغات
* وبــلاگ حـامیـان دکتــر احمــــــــدی نـــژاد * - هوشمندان عالم


* وبــلاگ حـامیـان دکتــر احمــــــــدی نـــژاد *

اللهم عجل لولیک الفرج...

بخشی از سخنان رئیس جمهور ( همراه فایل صورتی ) در دیدار با روسای دانشگاههای علوم پزشکی و مدیران نظام سلامت کشور :  

... [ این ] حرف دله :

بالاخره همه ما یک بار به دنیا می آییم ، یک بار هم از دنیا می رویم . هیچ کس نیستش که از دنیا نرود . « کُل مَن عَلیها فان » . هــــــــــمه رفتنی هستیم . فقط خداست که می ماند . حالا این « فان » به معنای عدم نیست ها ! انسان جاودانه است . ما خلق نشدیم برای هفتاد هشتاد سال که . خلق شدیم برای ابدیت . خلق نشدیم برای اینکه در پایین ترین مراتب هستی زندگی کنیم . خلق شدیم برای اینکه در بالاترین مراتب هستی زندگی کنیم . بریم در جوار خدا . خداگونه بشیم . فرصت این دنیا تنها فرصت و امکان این پروازه . همش هم خلاصه می شه تو رابطه بین انسان و خدا .

همه دنبال یک چیزی اند تو این دنیا ، یعنی یک چیزی می خوان . در خواست می کنند . همه درخواست می کنند . ما چی درخواست می کنیم ؟ همه درخواستها هم به خدا بر می گرده . یعنی اصلاً از غیر از خدا که نمی شه درخواستی داشت . اصلاً کسی از خودش چیزی نداره در عالم . اگر کسی داره باید اعلام کنه . یک دونه پیدا شد گفت « انا ربکم الاعلی » خدا آنچنان ذلیلش کرد در رودخانه نیل که تاریخ بفهمه که هیچ کس از خودش چیزی نداره . همه از خدا می خواهیم . چی می خواهیم از خدا ؟ یعنی اصلاً انتظار داریم تو این هفتاد هشتاد سال عمر به چی برسیم ؟

یک عده ای هستند که حالا دنبال خونه ای ، ویلایی ، مسافرتی ، هزینه کردنی ، مصرف کردنی . یک عده اینان . یک عده بالاترند می گن خدایا ما را به جهنم نبر . یک عده میان بالاتر می گن خدایا ما رو ببر بهشت .

اما

هوشمندان عالم

از این عالم ، از این زندگی ، از خدا جز خود خدا رو نمی خوان . خود خدا را می خوان . خود خدا . یعنی خدایا می خوام جلوه تو بشم ، تجلی تو بشم ، برای تو باشم ، همه وجودم برای تو .

بالاخره یک کسی که پزشکه ، پزشک متخصصه ، رئیسه ، این چیزهای مادی دیگه اصلاً ...  . آقا ! فلانی رئیسه ، اصلاً رئیس جمهوره . حالا دیگه رئیس جمهور ، دیگه بالاترین مقام اجرایی در کشور ما . اونی که معمولاً افراد می تونن تلاش کنند ، مثلاً انتخابات کنند ، فلان ، بهش برسند . خب حالا چی ؟! خود این عنوان کمال آفرینه ؟! خود این عنوان هویت انسان را عوض می کنه ؟! این طور نیست  که . اینم یک ابزاره ، اینم یک فرصته ، اینم یک بستره ، اینم یک نقطه نشانه برای عبوره . هیچ اصالتی نداره . به خودی خود نه ارزشه نه ضد ارزش . چه جور ازش عبور بکنیم می شه ارزش و ضد ارزش . اصلاً انقلاب شد برای اینکه ما برگردیم به خودمون ، به خود انسانیمون ، به خود الهی مون . اصلاً پیامبران آمدن به ما بگن بابا ! تو این نیستی ، تو مال آسمانهایی ، تو جاودانه ای ، تو یک چیز دیگر هستی .

به نظرم از بهترین یعنی یکی از بهترین کانونهایی که میتونه فرهنگ انسان بودن را گسترش بده دانشگاههای ماست . دانشگاه مرکز انسان سازی است . نه تربیت نیروی انسانی به این تعبیری که امروز هست ، متخصص و اینها . بله اونها هست اما مهمتر از اون و بالاتر از اون ، تربیت انسانی است که خودش را بشناسه ، بدونه چه کار داره می کنه . اشاره خوبی کردن : « من احیا نفساً فکانما احیی الناس جمیعاً » . آدم وقتی بره تو آن فضا ، نظام ارزشیش عوض می شه . آنوقت دیگه همه پول دنیا ، ثروت دنیا را بذارن یک طرف ، رضایت یک پیرزن و پیرمرد و یا یک مرد و زن و بچه ای که ناتوانه و الان من باید کمکش بکنم ، اینو بذارن یک طرف ، اصلاً تردیدی وجود نداره ، اصلاً اون دیده نمی شه ، ثروت دنیا دیده نمی شه ، این مال این مراحل پایینه . یک کسی که رفت بالا اصلاً اینها را نمی بینه که

انسان را می بینه و خدا را می بینه ...[ یکشنبه 25 فروردین 1392 ] [ 11:06 ق.ظ ] [ مسافر آسمان ] نظرات      قالب ساز آنلاین